Aradığınız soruların cevabı aşağıda yoksa bize ulaşmaktan çekinmeyin. İsterseniz telefonla isterseniz de buradan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz!

Daha önce alınmış sürücü belgem var, farklı bir sınıf sürücü belgesi almak istiyorum bu durumda süreç nasıl ilerliyor?

Bu durumda, teorik ders ve sınavdan muaf sayılmış olacaksınız, yalnızca direksiyon dersinden sorumlu olacaksınız ve sadece direksiyon sınavına gireceksiniz.

B sınıfı eğitim alırken toplam kaç saat direksiyon eğitimi alacağım?

2 saat simülatör ve 14 saat uygulama direksiyon dersi olmak üzere toplam 16 saat usta öğreticiniz ile beraber birebir eğitim alacaksınız.

B sınıfı ehliyet için kaç yaşında olmamız gerekiyor?

B sınıfı ehliyet için 18 yaşını tam gün doldurmanız gerekiyor. Örneğin, 21 Haziran 2002 tarihinde doğmuş birey, 21 Haziran 2020 tarihinden itibaren sürücü kursumuza kayıt yaptırabilir.

A1 sınıfı ehliyet için kaç yaşında olmamız gerekiyor?

A1 sınıfı ehliyet için 16 yaşını tam gün doldurmanız gerekiyor.Örneğin,21 Haziran 2002 tarihinde doğmuş birey, 21 Haziran 2020 tarihi itibariyle kursumuza katılabilir.

A2 sınıfı ehliyet için kaç yaşında olmamız gerekiyor?

B sınıfı ehliyet için 18 yaşını tam gün doldurmanız gerekiyor.

A sınıfı ehliyet için kaç yaşında olmamız gerekiyor?(Daha önce alınmış A2 ehliyetim yok)

A sınıfı ehliyet için 24 yaşını tam gün doldurmanız gerekiyor.

A sınıfı ehliyet için kaç yaşında olmamız gerekiyor?(Daha önce alınmış A2 ehliyetim var)

Daha önce alınmış A2 sınıfı ehliyetiniz var ise, sürücü belgenizin alınış tarihinden itibaren 2 yıl sonrasında A sınıfı ehliyet başvurunuzu kursumuza yapabilirsiniz.

Teorik dersler ne kadar sürecek?

Trafik ve Çevre Bilgisi 16 saat, İlk Yardım 8 saat, Araç tekniği 6 saat Trafik Adabı 4 saat olmak üzere toplam 34 saat teorik eğitim almanız gerekmektedir.

Teorik sınav (e-sınav) hakkında bilgi alabilirmiyim?

E-sınav Harcınızı sistemden yatırdıktan sonra, kurumumuz sizin adınıza Milli Eğitim Bakanlığı Sistemi üzerinden randevu alacaktır. Sınavınız belirlenen e-sınav merkezlerinde sizin için daha önceden alınan, randevu gün ve saatinde başlar. E-Sınav’a geç kalanlar şayet sınav salonundan herhangi bir kursiyer çıkmamışsa sınava alınır. Ancak sınav süresi uzatılmaz.Sınav süreniz 50 dk'dır. 50 sorudan en az 35 soruya doğru cevap vermeniz beklenir.